Život v domově

Jarní ples

Jarní ples

Dne 25.4.2019 se konal v Charitním domově Jarní ples. I když plesová sezóna již dávno skončila, my jsme si tu naši řádně užili. Tentokrát jsme ji pojali jarně a jaro jsme přivítali tak, jak se patří - zpěvem i tancem, nechyběly soutěže ani vystoupení dětí ze stepařské školy pana Spáčila.  Bohatá tombola, do které přispěli zaměstnanci Charitního domova, podtrhla již tak skvělou atmosféru. Tímto jim patří velké dík. Těšíme se na další akce, které nás čekají, jako již tradičně, v létě. 

Práce na zahradě

Práce na zahradě

Naše klientky byly zvyklé pracovat na zahradě. V našem domově jim to umožňujeme pomocí vyvýšených záhonů. Je pro nás velkým darem pozorovat potom jejich radost i z malé úrody. 

Děti hudby

Děti hudby

Dne 11.6.2019 nás navštívila skupina Děti hudby - Domov rozezněly tóny kytar jak vážné hudby tak známých popových písní doprovázené zpěvem. Z naší zkušenosti víme, že hudba vždy spojí lidi různých věkových kategorií a tak tomu bylo i tentokrát. Těšíme se na další spolupráci s těmito mladými lidmi. 

Setkání generací

Setkání generací

Setkání naší klientky s dětmi ze ZŠ Velké Heraltice se již jednou uskutečnilo na konci minlého roku. Děti si "vyhlédly" svou babičku, kterou nejen navštěvují,ale také jí pravidelně píšou dopisy a tvoří různé dárečky. Ona jim na oplátku daruje něco ze své "dílny" a svých zážitků z dětství a mládí. Děkujeme tímto paní učitelce, která vše vymyslela a děti vede k úctě ke stáří a zájmu o historii. 

Židovské tance

Židovské tance

V rámci duchovního programu nás dne 24.6.2019 v Charitním domově navštívilo společenství žen tančících Židovské tance.  Děkujeme za příjemnou atmosféru, kterou nám svým tancem navodily. 

Přihlášení