Život v domově

Děti malují seniorům k svátku

Děti malují seniorům k svátku

Dne 1.10.2020 se v Charitním domově uskutečnila malá oslava Dne seniorů s předáním přáníček MŠ Montesori v Opavě. I když děti nemohly být přímo při předávání, zprostředkované předání přes aktivizační pracovníky se povedlo a klientky měly obrovskou radost. Věříme, že po překonání této nelehké doby budeme moci děti z Montesori přivítat v našem Charitním domově osobně a poděkovat jim tak za krásná přáníčka.

"Doba covidová"

"Doba covidová"

V nelehké "Době covidové" se snažíme našim klientkám zpříjemnit každou chvíli a zahrada je tím nejlepším terapeutickým místem na světě. Takové posezení naše klientky milují. Zahradu jsme v létě plně využili také k setkávání rodiny s našimi klientkami. Na čerstvém vzduchu se cítili všichni bezpečně. Budeme se snažit vytvořit příjemné a bezpečné prostředí pro návštěvy  i v období podzimních plískanic a to ve vnitřních prostorách.  Prosíme jen o maximální ohleduplnost a zodpovědnost v dodržování přísných hygienických pravidel (roušky nebo respirátory, odstup, hygiena rukou ).  Děkujeme. 

Zájmové aktivity

Zájmové aktivity

V Charitním domově se snažíme našim klientkám vyplnit čas tím, co je baví. Tentokrát to bylo smažení langošů a práce s keramikou. 

Mikuláš v Charitním domově

Mikuláš v Charitním domově

Mikulášská nadílka nás neminula, všechny kientky přišel potěšit Mikuláš, anděl a trošku pozlobit čert. 

Tři Králové

Tři Králové

Dne 8.1.2020 nás v Charitním domově již tradičně navštívili Tři Králové. 

Grilování v Charitním domově

Grilování v Charitním domově

Dne 15.7.2020 se uskutečnilo v Charitním domově Posezení u kávy s grilováním a živou hudbou jako první akce po uzavření Charitního domova z důvodu koronavirové pandemie při dodržení všech hygienických podmínek a nutných rozestupů. Po dlouhé době jsme tak zaznamenaly úsměvy na tvářích klientek. Přálo nám i počasí a pobyt na čerstvém vzduchu prospěl všem zúčastněným. 

MDŽ v Charitním domově

MDŽ v Charitním domově

Dne 8.3.2021 jsme v Charitním domově oslavili Mezinárodní den žen. Vykouzlili jsme úsměvy na tvářích kytičkou a přáníčkem. Velké dík patří paní Pečiové, která klientky i personál obdarovala košíčky s překvapením, které sama vyrobila. Věříme, že příští oslava MDŽ proběhne ve veselejším duchu. 

Oslava narozenin

Oslava narozenin

V dubnu a květnu jsme oslavili významné výročí třech našich klientek. V přísném režimu neprobíhaly oslavy ve velkém stylu, ale malé posezení u kávy a zákusku se konat mohlo a naše klientky byly spokojené. 

Přihlášení